facebook
facebook catering dietetyczny Fitandeat yourube dieta fitandeat instagram konsultacje treningowe fitandeat g+ dieta dowóz fitandeat

Paleo - Dieta odkwaszająca

Podstawą nowoczesnej dietetyki jest teoria indeksów glikemicznych i ładunków glikemicznych oraz wykluczenie produktów przetworzonych, co pozwala wykluczyć zupełnie lub zredukować do minimum zawartość glutenu w diecie. To przyświeca NOWOCZESNEJ DIECIE Fit&Eat.

To nie tylko dieta dla aktywnych, powinni ją stosować wszyscy, którzy dbają o swoje zdrowie. Wraz z doświadczeniem, które nabywamy przez wszystkie lata pracy z zawodnikami i amatorami różnych sportów, dochodzimy do wniosku, że zasady żywieniowe prawdziwe dla sportowców spokojnie mogą być przełożone na amatorów lub osoby o niskiej aktywności w ciągu dnia. Od 8 lat szerzymy wiedzę o indeksach glikemicznych, w między czasie przeżyliśmy „bum” na dietę białkową Dukana. Jej już nie ma a my wciąż jesteśmy. I bardzo dobrze funkcjonujemy. Darek i jego podopieczni intensywnie uczestniczą w maratonach MTB i rolkarskich, pokonując długie dystanse, a pomimo to udaje się mu zachować energie na to, aby pracować z innymi ludźmi.  Zawdzięczamy to szerokiej wiedzy o diecie, której poświęcamy 24 godz.

PaleoDieta została wymyślona i rozpropagowana przez LorenCordain lekarza oraz Joe Friel wybitnego maratończyka i trenera. „Co jeść – to samo co nasi przodkowie przez ponad dwa miliony lat – chude mięso, ryby, drób, owoce morza, świeże, możliwie najmniej przetworzone warzywa i owoce sezonowe, wreszcie orzechy, nasiona i suszone owoce.”  Oto krótka definicja diety. Jej skomponowanie wymaga jednak sporej wiedzy:

 • Po pierwsze indeksy i ładunki glikemiczne
 • Po drugie zasadowość i kwasowość produktów
 • Po trzecie zawartość witamin i minerałów w poszczególnych produktach
 • Po czwarte kiedy i jaki produkt jeść

To nie takie trudne, pod warunkiem, że taką wiedzę się posiada. J To co wyróżnia PaleoDietę to odstawienie z menu produktów mlecznych oraz zbożowych, a skoncentrowanie się na produktach wysokobiałkowych o jak największej ilości aminokwasów rozgałęzionych. Węglowodany czerpie się z owoców i warzyw, stanowiących podstawę dla zabezpieczania organizmu w witaminy, minerały, antyoksydanty, kwasy i białko. W naturalny sposób dieta odrzuca produkty zawierające gluten oraz kazeinę, dwa białka które w naszym organizmie robią duże spustoszenie.

Cele diety:

 • Uzupełnienie zużytych węglowodanów
 • Uniknięcie odwodnienia i uzupełnienie elektrolitów
 • Uniknięcie zmęczenia ośrodkowego układu nerwowego (uzupełnienie aminokwasów)
 • Uniknięcie spalania tkanki mięśniowej
 • Zapobieganie uczuciu głodu

„ Poprawić wynik sportowy i pozostać zdrowym; Regeneracja”. Są to hasła diety Paleo oraz najważniejsze elementy dzisiejszej diety i treningu. Aby zrozumieć, dlaczego używam takich a nie innych produktów musimy wiedzieć, z jakich powodów nasz organizm odczuwa zmęczenie i co działa destrukcyjnie na nasze komórki:

4 czynniki fizjologiczne odpowiedzialne za uczucie zmęczenia:

 • Wzrost kwasowości płynów ustrojowych
 • Wyczerpanie zapasów glikogenu i glukozy
 • Niewydolność połączenia nerwowo-mięśniowego
 • Wzrost poziomu tryptofanu w mózgu

Zobacz również, Co zjeść przed treningiem.

To tylko 4 kroki do lepszego Ciebie!

1. Wybierz dietę

dieta fitandeat

2. Wybierz termin

termin plan dieta catering

3. Wybierz dostawę

dostawa catering dietetyczny Warszawa Gdańsk

4. Zatwierdź!

dieta na dowóz Warszawa