facebook
facebook catering dietetyczny Fitandeat yourube dieta fitandeat instagram konsultacje treningowe fitandeat g+ dieta dowóz fitandeat

W 10 tygodni dookoła świata - Tydzień Tajski

Tydzień Tajski z Fit and Eat!

Kuchnia Tajska jest bardzo zróżnicowana. Inne dania pojawiają sie północy, a inne a południu Tajlandii. Na północy zjemy łagodniejsze dania z dodatkiem kapusty i wieprzowiny.  

Południe to przede wszystkim kraina kokosa – słodkie mleczko kokosowe stanowi ważny składnik wielu dań. Posmakujemy tu owoców morza jako danie główne lub dodatek do sałatek. 

Niezależnie od regionu Tajowie tworzą w swojej kuchni niezwykłe połączenia smakowe, ponieważ charakterystyczną cechą kuchni Tajskiej jest dbałość o równowagę i ciekawe połączenie między pięcioma podstawowymi smakami – słodkim, słonym, gorzkim, ostrym  i kwaśnym. Stąd właśnie niesamowite połączenia smakowe, jakie możemy spotkać jedynie w daniach tej kuchni.

Co znajdziecie w swoim menu w tym tygodniu?

Khao niaw z mango i pithayą

Tradycyjne Tajski deser, czyli połączenie ryżu, mleczka kokosowego słodkiego mago i słonecznego smoczego owoca. Jest niezwykle proste ale zaskakuje nas słodko, słono, kwaśnym smakiem.

Zupa z trawą cytrynową i mlekiem kokosowym

Tradycyjna zupa orzeźwiającym smaiem trawy cytynowej. Podana z makaronem i orzeszkami ziemnymi dla nadania chrupkości. 

Koktajl mango i owocami granatu

Mango, mleko kokosowe i ziarna granatu tylko tyle i aż tyle. Pyszny, sycący i pełen witamin koktajl już w środę znajdzie się w Twoim pudełku!

Pad thai z tofu

makaron ryżowy, tofu, cukinia, marchewka, groszek zielony, olej, kolendra, orzeszki nerkowca, pasta z tamaryndowca, sos rybny, sos sojowy, pieprz cayenee to tyko kilka z niewielu skąldników tego dania. 

Dorada pak choi

Dorada pieczona z limonką, galangalem i papryczką chili podana z batatami i pak choi to idealne zwieńczenie tego tygodnia. Mnóstwo nowych smaków, mnóstwo nowych aromatów. 

Będzie orientalnie, słodko, ostro, kwaśnie, gorzko i słono! 

To tylko 4 kroki do lepszego Ciebie!

1. Wybierz dietę

dieta fitandeat

2. Wybierz termin

termin plan dieta catering

3. Wybierz dostawę

dostawa catering dietetyczny Warszawa Gdańsk

4. Zatwierdź!

dieta na dowóz Warszawa