facebook
facebook catering dietetyczny Fitandeat yourube dieta fitandeat instagram konsultacje treningowe fitandeat g+ dieta dowóz fitandeat

W 10 tygodni dookoła świata - Tydzień Hiszpański

Tydzień Hiszpański w Fit and Eat!

  

 Jakie dania gościć będą w Waszych hiszpańskich zestawach w tym tygodniu? 

Tortilla espanola

Hiszpańska kuchnia ma jedną zasadę. Dania muszą być smaczne, proste w wykonaniu i sycące! Taka właśnie jest tortilla espanola. To chyba najbardziej znana i lubiana potrawa pochodząca z półwyspu iberyjskiego.  Nasi Dietetycy wraz z Szefem Kuchni przygotowali specjalną wersję tej potrawy: z batatami i serem kozim. Poezja!

Zupa podrida

Niegdyś dostępne jedynie dla bogaczy, dziś kusi turystów i cieszy rdzennych mieszkańców. W Hiszpanii dostać można je niemal w każdej restauracji, ale tylko u nas spróbować można jej specjalną wersje FIT!  W Polsce trudno odnaleźć odpowiednik tego smaku ponieważ zawiera tradycyjne hiszpańskie składniki. 

Arroz con leche

Smaczny pudding najbardziej rozpowszechniony w dzielnicy Asturia na północy Hiszpanii. Ryż basmati na mleku z laską cynamonu i hiszpańskimi przyprawami- Proste rozwiązania bywają czasem najsmaczniejsze i tak właśnie jest w tym wypadku.  

Horchata de chufa

Orzeźwiający napój z dodatkiem popularnego w Hiszpanii migdała ziemnego- cibory jadalnej. Migdał ziemny jest mało znanym w Polsce przysmakiem. Cibora jadalna to bogactwo witamin i minerałów - wzmacnia organizm a nawet walczy z chorobami. Roślina ta ma działanie odchudzające, a w starożytności uważana była za afrodyzjak.  

Bacalao al pil pil 

Popisowe danie kuchni Hiszpańskiej podawane w najlepszych restauracjach na całym świecie. Wolno duszony filet z dorsza w ostrym sosie to prawdziwa uczta dla podniebienia. Dzięki specjalnej metodzie przygotowania i dodatku oliwy, ryba nabiera znakomitej konsystencji i smaku. 

Będzie pysznie, lekko i wakacyjnie! Hasta la vista!

To tylko 4 kroki do lepszego Ciebie!

1. Wybierz dietę

dieta fitandeat

2. Wybierz termin

termin plan dieta catering

3. Wybierz dostawę

dostawa catering dietetyczny Warszawa Gdańsk

4. Zatwierdź!

dieta na dowóz Warszawa